Retro dárky pro muže

Slovo retro znamená něco minulé, zaniklé. V dnešní době se k slovu retro nejvíce pojí 50. a 60. léta minulého století. Ale nemusí to být podmínkou. Jak na dárky v retro stylu. Máte dvě možnosti, buď můžete pohledat někde v bazarech, zastavárnách, na bleším truh, nebo na půdách a tam nějaký retro dárek koupit. A nebo koupit nějakou repliku staré věci. Dnešní doba internetová hledáním takových dárků přeje.


Při nákupu takového dárku si jen pohlídejte, aby obdarovaný muž mohl takový dárek vůbec provozovat. Co tím myslím? Retro dárkem pro muže může být například starý 8-bitový počítač, který muž v mládi vlastnil a sem tam na něj zavzpomíná. Jenže co když nemá počítač potřebnou kabeláž pro zprovoznění. Nebo nemá programy a hry, které by jste na něm spustili. Takže když budete takový retro dárek muži kupovat tak si pohlídejte jeho použitelnost v dnešní době. Když už jsme u těch technologických dárků, tak dobrým retro dárkem pro muže může být gramofon s gramodeskami. Nemusíte kupovat obojí, možná jednu věc již muž má. Někdo má gramofon, někdo zase hodně gramodesek. Gramofony i gramodesky v dnešní době vyrábí několik firem. Takže shánět takový dárek nemusíte jen po bazarech.

Já osobně si myslím, že dobrým dárkem který by se dal nazvat retro je i zakoupení dovolené do míst na které muž rád vzpomíná. Třeba často mluví o dovolené na macháči. Jak tam kdysi byl s rodiči. Tak mu darujte pobyt na macháči. Je jasné, že dnešní ubytování bude na jiné úrovni a možná že muž již nezažije to co v dětství, nebo mládí. Ale určitě se do míst kde zažil mnoho příjemných chvil rád podívá.

Mnoho firem dnes vyrábí retro věci. Já například již několik let uvažuji zdali si nekoupím termo mikinu od firmy Progress, která má na hrudi lvíčka coby národní symbol s hvězdou na zádech ČSSR. Taťka teď nedávno zase objednával na své auto retro symbol Škodovky. Které dělá nějaký pán pro veterány.

Pokud hledáte nejen retro dárky pro muže. Tak se porozhlédněte na těchto stránkách, které se věnují čistě dárkům pro muže. Možná že Vám v hledáni toho správného dárku pro muže pomohou.