Fotokniha – dárek pro muže

V dnešní době fotí skoro každý. Skoro každý má během roku tisíce fotek. Určitě jste sami zažili to, že jste někomu chtěli ukázat své fotky a velkým množství jste jej unudili. Nebo někdo ukazoval takto fotky Vám. V době digitalní fotografie totiž všichni fotíme a málokdo z nás vybíra z nafoceného. V lepším případě si fotografie zazálohujeme a občas si je prohlédneme. Papírové fotky děláme stále méně a fotoknihy, což je můj dnešní tip na dárek pro muže ještě méně. Přitom fotoknihy jsou neustále levnější a vyrábějí se stále snadněji. Jejich jedinou nevýhodou je časová náročnost během výběru fotografií. Ale když už máte fotoknihu vyrobenou, tak z ní máte obrovskou radost a tu radost Vám bude přinášet v budoucnosti ještě větší. A proto si myslím že fotokniha je skvělým dárekem pro muže.


Pokud se rozhodnete muži darovat fotoknihu, tak si na tento nápad vzpomeňte s předstihem, protože vybíraní fotoknihy, ale i její realizace a výroba zabere určitý čas. Ono hodně bude záležet, jaké fotky na fotoknihu použijete. Pokud se odhodláte zdokumentovat celý mužův dosavadní život, tak na takový nápad musíte myslet s obrovským předstihem. Protože Vás čeká i digitalize starých papírových fotek. Pokud ovšem chcete muži fotoknihu s fotkami z dovolené, předchozího roku tak pak to budete mít s realizací takového dárku snadnější.

Proč je fotokniha dobrým dárkem pro muže?

Už jsem to zmínil výše, ale pro shrnutí. Fotokniha je idealním dárkem. Protože tímto dárkem darujete vzpomínky, které budou obrazově uchovány v podobě, která může být i ozdobou interiéru. Muž dostane zálohu svých fotek v podobě papírového provedení.

proc_je_fotokniha_dobrym_darkem_pro_muze

Jak jsem už několikrát daroval fotoknihu

Tento tip dárku mám již odzkoušený. Moji první fotoknihu jsem daroval před dvěma lety, tehdy ještě mé přítelkyni Haničce. Já jsem tehdy udělal fotoknihu s názvem 2012 a ve fotoknize byly fotky z našich společných výletů. Fotoknihu jsem si nechal udělat na Rajčeti www.rajce.net kde mám své fotky, dlouhodobě nasdílené. Sice to nebyl dárek pro muže, ale pro ženu, ale princip je stejný. Fotoknihou jsem chtěl Haničce říci, jak moc si vážím všeho co jsme v roce 2012 prožili a taky jsem tím zmapoval naše aktivity. Zrovna minulý týden jsem zadával výrobu naší již třetí fotoknihy která už nese název 2014. U fotek vždy uvedu místo a datum výletu či aktivity.  U větších dovolených a výletů udělám více fotek.

jak_jsem_nekolikrat_daroval_fotoknihu

Hanička je už od června roku 2014 mou manželkou, takže teď dokumentuji pomoci fotoknih naše rodinné aktivity. A pomalu se dostávam k druhé chvíli kdy jsme s haničkou fotoknihu darovali. Před vánoci jsme si nechali udělat fotoknihy kde byly fotky z naší svatby a tyto svatební fotoknihy jsme darovali rodičům pod stromeček. Ti byli tímto vánočním dárkem nadšeni. Mohli totiž ukazovat dál naši svatbu návštěvám, nebo ji nosí na návštěvy atd… a nemusejí kvůli tomu zapínat počítač, nebo osahávat klasické fotky. Fotokniha byla vyvedeným vánočním dárkem.

Zamyšlení nad fotoknihou coby dárkem pro muže

Myslím si, že fotoknihy budou mezi lidmi stále více oblíbenější. A jejich přínos že je vlastníme oceníme ještě více ve větším časovém horizontu. O digitální data můžem snadno přijít. Dat je tolik že kromě majitele se v něm málokdo vyzná. Kdežto fotokniha to je výběr toho nejlepšího. Dá se přenášet, dědit, můžete s ní někoho obdarovávat atd…