Jak vybírat dárky na Vánoce

Jak vybírat dárky na Vánoce

Vánoce jsou za dveřmi a Štědrý den přináší v tuto adventní dobu do našich srdcí často paniku. Je velmi obtížné sehnat vhodný dárek pro své blízké za příjemnou cenu a hlavně aby potěšil. Mnoho lidí si láme hlavu s výběrem a nakonec skončí u průměrného dárku jako je mýdlo, svíčka nebo hrneček se jménem. Tyto předměty sice neurazí, ale také jimi není nic řečeno. Jsou velice neosobní a druzí  z nich nezískají žádný dojem. Existuje však pár stručných tipů, které napoví, po čem se poohlížet. 


jak vybírat vánoční dárky
jak vybírat vánoční dárky

 

Jaký máme vztah o obdarované osobě

Důležité je uvědomit si postavení, ve kterém se s danou osobou nacházíme. Dle toho poté posuzujeme velikost a cenu daru. Pokud pořizujete pozornost pro vašeho nadřízeného, určitě není nutné investovat vysoké finance, bohatě postačí dobře zvolená drobnost. Naopak pokud jde o milovaného partnera, tam bychom měli popřemýšlet více a také zvážit počet dárků.

Věková kategorie

Jestliže už jsme si ujasnili komu budeme dárek pořizovat, bude následovat další krok. Věk je důležitým kriteriem. Pokud nechcete nikoho urazit a nebo naopak unudit, měli byste si uvědomit nejen jak je tato osoba stará, ale na kolik let se cítí. Senioři nebo mladší v pokročilém věku hledí více na praktičnost a využití. U mladších jedinců nebo dětí spíše zapojte fantazii a snažte se dárkem pobavit.

 

Zamyslete se a objevte jejich koníčky

Abyste splnili přání, je důležité naslouchat. Lidé se většinou o svých touhách zmiňují a na váš už je jen, abyste si je zapsaly za uši. Pokud víte komu budete vyrábět nebo kupovat dárek, sledujte pozorně jeho den. Stěžuje si každé ráno, že by raději popil nějakou kvalitnější kávu? Nebo při cestě do školy reptá, že už by se hodila nová bunda? To vše jsou k vám vyslané signály.

Najdou se ovšem i tací, kteří nezmiňují žádné své potřeby. Zamyslete se jestli chodí někam do společnosti nebo jakým aktivitám se věnují v soukromí. Vaření, sport, četba, kosmetika, meditace nebo studium, to vše nabízí nové možnosti.

Pokud si nejste nadále jisti výběrem použijte finty! Zlákejte vaše blízké k sepsání dopisu pro Ježíška a pokud vám tato možnost přijde dětinská, zmiňte se před druhými o jejich dárku tak, jako kdybyste si ho pořizovali pro sebe. Vnímejte pozorně jeho reakci, dle které usoudíte, zda jste volili správně.

Až budete připraveni, dárek pečlivě zabalte. První dojem dělá hodně a dokonalý obal dokáže i z maličkosti vykouzlit lákavou a krásnou pozornost.

Tipy na vánoční dárky

Už jsme si řekli, jak na výběr vánočního dárku a teď se podíváme na konkrétní tipy na vánoční dárky. Tedy přesněji odkáži Vás na články, které jsou plné takových tipů.

Vánoční dárky pro muže

Hledání inspirace pro váš vánoční dárek pro muže by měl začít u nějaké z článků na tomto webu. Jako je například Vánoční dárky pro muže

Vánoční dárky pro ženy

Tyto stránky se věnují výhradně tipům na dárky pro muže, ale je nám jasné, že každý z nás nakupuje vánoční dárky i pro ženy. Proto zde přináším tipy na skvělý článek Dárky pro ženy k Vánocům na stránkách www.darkyzeny.cz . Tyto stránky se pro změnu věnují výhradně dárkům tipům na dárky pro ženy.