vyrobený dárek k výročí svatby

Jak vyrobit dárek k výročí

Včera jsme měli s Haničkou mou manželkou druhé výročí od naší svatby. Protože byl pracovní den tak Hanička byla přes den v práci a já měl v práci díky 12 hodinovým směnám volno. S Haničkou jsme si říkali, že si nebudeme k tomuto výroči dávat žádné dárky. Večer jsme měli v plánu zajít do restaurace na dobrou večeři. Let v balóně, který nám minulý rok oběma darovala Hanička se tentokrát neměl konat.O tomto dárku jsem psal nedávno ZDE.


Slíbit si to, že si nedáme dárek je jedna věc, ale nedat ženě kterou miluji nadevše vůbec nic je hloupé. Proto jsem uvažoval jaký dárek mám Haničce dát. Doma měla krásnou kytici z květin, kterou si přivezla ze zahrádky na chatě, té se nedalo kupovanou kytkou konkurovat. Loni k výročí dostala velkou orchidej, která má teď pupen a po roce bude opět kvést. Tak co ji darovat. Hlavně nemělo jít o nic drahého, aby se neurazila, když jsme si říkali, že si nic nebudeme dávat. Nakonec jsem ji koupil vůni, která je tak nějak i pro mně, protože ji budu na Haničce cítit v mé blízkosti a jeden dárek k výročí vyrobil.

konkurent k dárku v podobě krásné kytice
konkurent k dárku v podobě krásné kytice

Než se vrhnu na samotný návod, tak snad jen, vím že jste na webu který se věnuje dárkům pro muže, ale tento dárek můžete vyrobit a darovat i muži a hlavně se můžete volně inspirovat.

Jak jsem vyráběl ovocnou kytici – dárek k výročí

Jeden z dárků co mě napadl byla ovocná květice. Někdy v minulosti jsem viděl, že tyto kytice z ovoce nabízí jedna z Ostravských firem. Tuto firmu jsme si našel, ale k mému zklamáni jsem zjístil, že kytice se musí objednat minimálně s denním předstihem. No nic alspoň ušetřím, protože kytice nebyly vůbec levné. Ale myšlenka tohoto dárku se mi moc líbila. Hanička miluje ovoce a takto zpracované se ji bude moc líbit. Jak by jsem to nazval bude to mít přímo do pusy. V realu ji dám i kytku, nekytku zkrátka takovou ovocnokytku :).

vyrobený dárek k výročí
vyrobený dárek k výročí

Proto jsem vyrazil na trh koupit ovoce. Kromě toho jsem musel koupit ještě špejle, květináč a něco do čeho by jsem špejle s ovocem zapíchl. Prvně jsem myslel, že koupím takovou tu floristickou pěnu, do kterého se dělají věnce, nebo kytice. Jak jsem tak šel na trh kupovat ovoce, tak jsem myslel, že toto nahradím melounem. Ten byl ale drahý. Nakonec mě v květinářství zaujala polystyrenová koule, která stála 17,- Kč. A vlezla přesně do květináče. Zpětně kouli nebrat, má tendenci se točit, i když ji pevně upevníte. Tedy já jsem si to myslel a ani nechtějte vědět co jsem říkla za slova, když se mi finálně koule v květináči pohla i s ovocem.

Kromě výše zmíněných věcí jsem ještě koupil vykrojovátko na cukroví ve tvaru květiny.

co vše potřebujete k výrobě dárku
co vše potřebujete k výrobě dárku

Koupil jsem ananas (z ananasu budou květiny), jahody něco červeného do květiny a kiwi které má znázorňovat listy.

Ananas jsem nakrál na plátky a s krojítkem vyřezal květiny.

práce na dárku

Kiwi okral, zbavil slupky a  nakral na osminky.

průběžný stav
průběžný stav

Jakohody opláchl.

Všechno ovoce napíchal na špejle a modlil se aby špejle neprošly skrz (doporučuji trošku tvrdší ovoce) a špejle napíchal na polystyrenovou kouli. Před napíchaní doporučuji udělat díry na špejle něčím ostřejším neže je samotná špejle. Jde to těžko s tupou hranou špejle a zbytečně s polystyrenem i s již zapíchnutým ovocem hýbáte.

Kytici doporučuji sníst co nejdřív, protože nejspíš Vám jako mě nevleze do ledničky. My ji skoro celou snědli jak přišla Hanička z práce a co se nesnědlo, tak se sundalo ze špejlí a dalo do misky.

Myslím že na to, že jsem dělal ovocnou kytici poprvé, tak to ušlo.

Další podobné články:

Je mi jasné že ovocné květiny muži moc radosti neudělají, ale možná že se najdou muži, kteří mají rádi ovoce. Vy mu ale můžete udělat například dort z plechových piv atp… Nebo mu zkrátka kupte nějaký dárek k výročí. Inspiraci pro kupované dárky k výročí naleznete v těchto článcích Dárek pro muže k výročí svatby , nebo například Dárek k výročí pro muže