Knihy pro muže

V dnešní době internetu, elektronickýc knih hodně lidí zapomíná na tradiční dárek pro muže. Který muži dostávali k narozeninám, vánocům, z lásky po staletí. Myslím klasickou knihu. Hodně lidí, hlavně mladších zapomíná, že knihy jsou darovánim moudra, zkušenosti autora. Mužům nejspíše nebudete kupovat romantický román. Muži raději sáhnou po praktickém čtení i když vyjímky se určitě najdou. Než přinesete dárek ve formě knihy, zjistěte si, pokud to již nevíte. Zdali muž opravdu čte. Jsou muži, kteří kromě slabikáře v životě nic nečetli. Takže nosit knihu by v tomto případě bylo, jako koupení plavek neplavci.


Nejlepší knihy pro muže:

Každý muž je originál, ale zkusím zde napsat nekolik tipů na knihy pro muže.

Pokud muž rád cestuje, nebo již má naplánovnou dovolenou, tak se zkuste v knihkupectví poohlédnout po cestovatelských knihách. Můžou to být buď průvodce. Zde by jsem doporučoval pokud cestuje autem po vlastní ose, tak doporučuji průvodce od vydavatelství Lonely Planet. Má li rád historii tak pak by jsem se klonil k vydavatelství Beadekr. Turista zase ocení průvodce od vydavatelství Freytag and Berndt. Nemusíte kupovat jen průvodce, jako dárek mu můžet dát třeba podrobnou mapu místa kde pojede, nebo cestopisy.

knihy průvodce

Dalším dobrý tipem na dárek pro muže ve formě knížky jsou kuchařky. Pokud muž doposud moc nevařil, tak si při výběru vhodné kuchařky dejte záležet a najděte dosti podrobnou. Sám z vlastní zkušenosti vím, že některým základním pojmům v kuchařkám nerozumím. Pokud je v kuchyni muž zběhlý, tak klidně sáhněte po nějaké moderní kuchyni. Kuchařky jsou jedny z nejprodávanějších druhů knih.

Pokud muž vlastní starší auto, tak mu můžete koupit knížku z edice Jak na to (jeho auto) Každý muž sem tam potřebuje něco na svém autě opravit a podrobný návod, který v této knize nalezne určitě ocení. Před koupi takové knihy se ovšem ujistěte zdali tuto knihu již nemá. Často tuto knihui nanaleznete v knihovně v obyváku, protože ji muž má někde v garáži. Kde do ní často nahlíží.

Další oblíbené knihy jsou motivační. Já osobně je považuji trochu za prodávaní snů, ale občas si s chutí nějakou motivační knihu přečtu. Motivovat se dá v čemkoliv. Od sportování, po sebevědomí, po profesionalní růst. Stačí si projít knihkupectví a sami uvidíte.

motivační knihy

Pokud si muž pěstuje nějaký koníček, tak mu můžete koupit knížku, která se věnuje jeho oboru. Popřípadě rozvíjí jeho koníček. Fotograf ocení třeba knihu, v které se doví jak lépe něco nafotit.

Určitě Vás napadne ještě mnoho dalších knih, které ocení váš muž.