netradiční vánoční dárek

Netradiční vánoční dárky

Blíží se Vánoce a Vám stále nepadl do oka ten pravý dárek pro Vaši drahou polovičku, tchána, bratra, tatínka, či kamaráda. Procházíte obchodní centra ve snaze najít ten pravý speciální dárek pro chlapa, avšak do oka Vám nic nepadne. Proč letos nezkusit trochu něco jiného? Muži jsou v duši pořád dobyvateli a dobrodruhy. Proč jim tedy nedopřát tu pravou chuť dobrodružství? Posaďte ho do letadla! Tento typ vánočních dárku se těší stále větší oblibě a cenově není zas tak nedostupný. Stačí si vybrat tu správnou variantu, která obdarovaného potěší.

Nabídka leteckých dárečků je opravdu široká. Začíná na obyčejných vyhlídkových letech, mezi nejprodávanější patří lety nad Prahou, nad Brněnskou přehradou, nad Beskydami, či nad Karlštejnem. Často je volba lokality na domluvě s pilotem, což je více než praktické. Nemusíte mít obavu, že vyberete něco, co se nebude líbit. Oblíbené jsou také noční lety, které jsou nabízeny v Brně, Ostravě a Praze.

Velký výběr různych variant vyhlídkových letů naleznete ZDE.

Pokud je Váš známý adrenalinovější typ, není problém sehnat adrenalinové lety. Pánové zažijí stav bez tíže a mohou si vyzkoušet řízení letadla v rychlosti až 260 km/h. Na památku dokonce dostanou video celé akce.

Ty můžete koupit ZDE.

netradiční vánoční dárek akrobatický let
netradiční vánoční dárek akrobatický let

Do zahraničí se vyhlídkové lety dělají taktéž, jen je nutné počítat s vyšší cenou. Oblíbené jsou lety z Prahy nad Alpy s mezipřistáním na oběd. Dotyčný si po domluvě s pilotem může vyzkoušet řízení letadla. Druhým velmi častým typem, možná více romantickým, je let soukromým letadlem do Chorvatska. Výlet je zpravidla třídenní, kdy je jeden den jen a jen pro Vás, pro Vaše zájmy a koupání v moři.

Pro náročné a pokročilé se nabízí možnost udělat si pilotní průkaz pro malá letadla. V ceně poukazu jsou tři hodiny výcviku létání a tři hodiny teoretické přípravy.

Pokud Váš známý trpí strachem z výšek, nemusí věšet hlavu. V nabídce jsou vhodné alternativy. Darujte například možnost vyzkoušet si let letadlem v simulátoru na Ruzyni. Vybrat si můžete z několika typů letadel.

netradiční vánoční dárek simulátor
netradiční vánoční dárek simulátor

Velmi oblíbené jsou Boeing 737 a letadlo ART. Simulace probíhají přímo ve výcvikovém centru ruzyňského letiště pod dohledem zkušených pilotů. Nejprve je na plánu konzultace letu, poté samotná simulace – nácviky přistání a odletů v různých podmínkách na různých světových letištích, nácvik řešení nouzových situací, a další. Na konci kurzu obdrží účastník certifikát o absolvování.

Nabídku různých simulátorů naleznete ZDE.

Vánoce jsou svátky radosti. Potěšte své blízké něčím originálním!

nápady na netradiční vánoční dárky
nápady na netradiční vánoční dárky

Další inspiraci najdete:

Netradiční dárky pro muže – článek plný podobných tipů na netradiční dárky pro muže

Netradiční vánoční dárky pro muže – článek s dalším nášupem inspirace

Dárek pro muže k vánocům – tento článek je pro všechny kteří hledají inspiraci i v klasických dárcích. I když možná že i zde budou některé tipy na dárek pro vás netradiční