Tipy na dárky pro dědu

Vymyslet dárek pro dědu často není nic jednoduchého. Máte pocit, že knížku jste dali už snad tisíckrát a sami prarodiče vybírání dárku mnohdy vůbec neusnadňují, když vytrvale opakují, že všechno mají a nic nepotřebují. V tomto článku vám přinášíme několik nápadů na možný dárek a doufáme, že vám snad některý usnadní nakupování.

Nejrůznější vzdělávací kurzy jsou mezi seniory velmi populární – například programy Univerzit třetího věku často praskají ve švech. Velkým plusem těchto programů navíc je, že pomáhají lidem v důchodovém věku zůstávat aktivní, což se výrazně projeví i na jejich zdravotním stavu.
Kromě již zmíněných univerzit nabízí kurzy pro seniory velký počet různých center a sdružení. Jako příklad může posloužit pražská Elpida – vzdělávací a kulturní centrum pro seniory.
Vybírat můžete například z jazykových kurzů, velmi populárních lekcí práce s počítačem, ale také z nejrůznějších kurzů pohybových, jako jsou kondiční cvičení nebo lekce jógy pro seniory.

Daruj dědovi pivní lázně

Pokud má děda ještě dostatek síly, aby si mohl například na víkend někde vyrazit. Pak potom vřele doporučuji dědovi koupit pivní lázně. Tento dárek ocení hlavně dědové, kteří mají rádi pivo, ale nejen oni.

Velký výběr pivních lázní naleznete ZDE.

Radost udělá i předplatné

Věnovat můžete předplatné některého ze široké nabídky časopisů. Například 21. století čtivou formou přináší nejnovější poznatky z oblasti vědy a techniky, další populárně naučný časopis je třeba Epocha. Pro milovníky všeho živého je tu časopis Příroda plný nádherných fotografií a textů od přírodovědců a cestovatelů, svět na dlani pak přinese geografický časopis Koktejl. Pro vášnivé luštitele můžete předplatit týdeník plný křížovek. Kromě zde uvedených je ale nepočítaně dalších možností. Výběr je skutečně široký, a tak si na své přijde milovník zahradničení, aut ale i drbů z životů celebrit.

Láska prochází žaludkem

Jídlo bývá často automaticky zavrhováno jako nevhodný dárek, ale pečlivě připravený balíček nejen vypadá hezky, ale určitě i potěší. Můžete doma připravit dárkový koš z toho, co víte, že má obdarovaný nejraději. Milovníkům sladkého můžete vybrat bonboniéry, labužníkům zase třeba kvalitní paštiky. Hodí se i lahev něčeho dobrého nebo třeba výběr čajů – nejrůznějších sypaných anebo kvetoucích.
Přidat můžete i různé vitamíny nebo potravinové doplňky.

Stejně tak můžete svázat balíček s kosmetikou. Do toho se kromě šamponů, sprchových gelů a mastí hodí i různé soli do koupele, masážní kartáč na záda nebo zjemňující krémy na ruce.

Potěší nůž i vysavač

Široký výběr možností je také mezi dárky praktickými. Do kuchyně můžete pořídit sadu kvalitních nožů nebo mixér. Hodit se může i vysavač, nové povlečení nebo ručníky. Pro muže můžete pořídit třeba sadu šroubováků do dílny nebo sadu na holení. Vášnivé zahrádkáře zas určitě potěší vybavení na zahradu.
Praktický je určitě i diář nebo kalendář. Navíc mnoho firem nabízí možnost nechat si vyrobit kalendář z vašich fotek. Na dědečka s babičkou se tak mohou ze zdi po celý rok usmívat vnoučata nebo můžete vyrobit kalendář z jejich kreseb.

A ještě pár tipů…

Závěrem ještě nástřelem několik dalších nápadů.
Ať už jsou vaši prarodiče vášniví turisté nebo jen chodí na kratší procházky, radost jim zajisté udělá krokoměr.
Mnozí určitě byli v situaci, kdy dítě dostalo model železnice a po dárku se okamžitě vrhli tatínek s dědečkem. Nechci navrhovat, ať dědečkovi kupujete vláčky, ale třeba sofistikovanější helikoptéra na ovládání by ho potěšit mohla.
Milovníkům kultury udělají radost lístky do divadla, ať už na veselohru nebo třeba koncert klasiky.
A pokud vám nevadí plácnout se přes kapsu, můžete prarodičům věnovat dárkový poukaz na pobyt v lázních.

Podobné články:

Dárky pro dědu – v tomto článku naleznete mnoho dalších konkrétních tipů na dárky, které můžete dědovi koupit

Dárek pro dědečka – pomůžem Vám najít ten jelepší dárek pro vašeho dědečka

Dárek pro muže seniora – skvělý článek s dalšími tipy pro starší muže