vánoční dárek pro dědu

Vánoční dárek pro dědu

Vybírat dárek dědovi není jednoduché. Pokud je váš děda mlád, tak nejspíš má vše co potřebuje koupené a je li starší, tak už toho tolik nepotřebuje a dárky, které dostává k narozeninám, k svátku, vánocům se mu často hromadí. Protože už svou aktivitou nestihá věci spotřebovávat. V obou případech je již dosti konzervativní a některé věci už nebude přijmat. Ve svém okolí vidím lidi, co řeší to, že koupili starým rodičům telefon a on i přes naprosto jednoduché ovládaní jej neumí použivat. Zkrátka ne všechny věci se hodí coby dárek.  


Proto často skončí vánoční dárky pro starší lidi u dobrého jídla. Zaběhnutým generacemi vyzkoušenými ponožkám a papučím, popřípadě knížkám či křížovkám. A ve finále takové dárky by mohly stačit. Vždyť největším dárkem pro starší lidi je to, že se sejde rodina a celá rodina si užije vánoční pohody.

Nejlepším dárkem pro dědu je to, když se sejde rodina a užijou si vánoční atmosféry.

Tento článek  Vám zkusí přinést další inspiraci, pro možné dárky pro vašeho dědu. Doufám, že Vám pomůžeme vybočit ze stereotypu ponožek.

Vánoční dárek pro mladého dědu

Je li Váš děda ještě trošku aktivní a sem tam vyráží na nějaký výlet nebo do společnosti, pak mám pro Vás skvělý tip. Darujte dědovi k Vánocům pivní lázně. Pokud je Váš děda pivař, tak tento dárek ocení dvojnásob. Jde o netradiční zážitek, který si nejlépe vychutná s někým, ať už s kamarádem, nebo s manželkou (babičkou) nebo se svým synem či dcerou.

vánoční dárek pro dědu zážitek
vánoční dárek pro dědu zážitek

Proč doporučuji pivní lázně? Protože jde o nevšední zážitek. Klasické wellness, nebo lázně to již váš děda určitě zná a určitě v nich byl a bude. Ale pivní lázně jsou o fous dražším zážitkem a pokud Váš děda nemá našetřeno, tak si již takový zážitek nejspíš nedopřeje. Proto si myslím, že je to skvělá příležitost ozvláštnit dědův život.

Velký výběr pivních lázní za skvělou cenu naleznete ZDE.

 

Kromě lázní se dají dědovi darovat i nějaké dobrodružnější aktivity. Nemám teď na mysli například tandemové seskoky, to už je na dědu nejspíš velká divočina. Ale takový klidný let v balónu by dědovi mohl udělat radost a určitě by si to užil. Nejde o nic fyzicky náročného. Jen musí na chvíli postát.

Velký výběr pivních lázní za skvělou cenu naleznete ZDE.

 

Pokud je Váš děda společenský. Pak zvažte zdali by neocenil nějakou vůni. Vůně jsou oblíbené vánoční dárky, hlavně pro mladší muže, ale proč by nemohl dobře vonět i děda? Je jasné, že nemůže vonět sladce a nějak extra intenzivně. Ale pokud se zvolí vhodná vůně, tak s ní bude mezi babičkami bodovat. Zrovna nedávno jsem testoval a psal recenzi na vůni Armani Eau de Cedre, která se k starším mužům moc hodí viz recenze. Voní to dřevnatě, aromaticky, zeleně. Myslím že se bude dědovi moc líbit.

Tuto vůni doporučuji nakoupit na Notino.cz, mají ji ZDE.

 

Vánoční dárek pro starého dědu

Je mi jasné, že ne všichni máme mladé dědy. Tedy pokud nějaké ještě máme. Pokud je Váš děda starší, nebo už není tak aktivní,pak zvažte, zdali by Váš dárek neměl spíš směřovat směrem k dědově zdraví.

Čističku vzduchu ocení každý starý člověk

Jak přijdete na návštěvu k starším lidem, tak často narazíte na horší vzduch. Staří lidé neradi větrají, aťuž z důvodu, že mají strach že se nachladí, nebo že je někdo vykrade, nebo jim vadí hluk z venku atd… Těch důvodů je vícero, přitom čistý a zdravý vzduch je základ pro naše zdraví. Proto si myslím, že čistička vzduchu je ideálním dárkem pro dědu. Čistička pomůže udržovat čistý vzduch v dědově okolí. Náklady na provoz jsou minimální, výsledek skvělý. Schválně se koukněte na čističku, která mi vyšla jako nejlepší variantou. ZDE ji můžete koupit, na stránkách se dočtete i o výhodách.

daruj dědovi čistý vzduch
daruj dědovi čistý vzduch

Pokud se rozhodnete darovat dědovi nějaké přípravky, které pomohou dědovi ke kvalitnějšímu životu, mám tím na mysli nějaké přípravky na klouby, nebo vitamíny. Pak v tom případě Vám doporučuji tento vánoční dárek koupit ZDE

Vytvořte dědovi dárek k Vánocům

Někdy dědovi udělá mnohem větší radost vlastnoručně vyrobený dárek. Dnes už asi děda nebude očekávat, že by jste mu spájeli nové rádio. Ale například takový obraz by dědu určitě hodně potěšil.

vytvořte dárek dědovi k Vánocům
vytvořte dárek dědovi k Vánocům

Další variantou může být například fotokniha, nebo zdigitalizované dědovy fotky, které si bude moci prohlížet například v televizi. Možná že mu tím uděláte velkou radost.

Nevhodný dárek pro dědu

Pokud víte o dědovi, že nemá rád nové technologie, tak mu jej pokud nemusíte pod stromeček nedávejte. Není nad to nutit dědu do učení se, jak má zavolat vnoučatům. Na druhou stranu, pokud se děda novým věcem nebrání, potom ten mobil, tablet zvažte. Čím mladší si děda na novinky zvykne tím líp. Nemluvě, že nová technologie může propojit nejmladší generaci s dědou. Kdy vnoučata budou učit dědu jak má co ovládat.

Další tipy na vánoční dárky pro dědu:

Další inspiraci na vánoční dárky pro dědu naleznete v ZDE. Každý děda je muž, takže inspiraci na dárky k vánocům můžete čerpat například v článku Vánoční dárky pro muže 2017, kde naleznete tipy na vánoční dárky, které jsou trendy pro letošní Vánoce.