Dárek k sedmdesátinám pro muže

Dárek k sedmdesátinám pro muže

Muž který slaví sedmdesátiny má co oslavovat, vždyť právě u mužů jde už o pěkný věk. Mnoho mužů se totiž takového věku vůbec nedožijí. Takže sedmdesátku doporučuji slavit obvzlášt pořádně. I když pořádně jak se to veme. Muž v sedmdesáti již nemá takový elán, jaký měl před x desítkami let. Takže i oslavy by měly být k tomu přizpůsobeny. Já měl na spíš mysl to, že by jste měli muži koupit nějaký pěkný hodnotný dárek.

S tím dárkem by ale něměl mít psychickou újmu, tím mám na mysli to, že se bude bát, že nový dotykový telefon nebude umět ovládat. Nebo že bude muset skákat z letadla. Takové dárky jsou dle mého už pro muže v tomto věku nevhodné. I když vyjímky se určitě najdou. To musíte vědět nejlépe Vy.

Tipy na dárek k sedmdesátinám pro muže

Hodně záleží, jak na tom muž je ať už zdravotně, tak psychicky a logicky. Je li muž technologicky zvídavý a zdatný. Pak máte možná poslední šanci mu koupit nějakou technologickou novinku, na které by se naučil. Mám tím na mysli nový telefon, tablet atp…

Tyto dárky mají dvě velké výhody:

  • Tou první je ta, že muž, děda, se bude muset inteligentně namáhat při učení nových věcí, což určitě prospěje jeho mysli. Když to zvládne, tak ho to povzbudí k dalším snahám pochopit nové věci, což je bonus do budoucna, kdy bude starší a starší.
  • Druhá výhoda je ta, že technologická novinka může otevřít nečekaný kontakt mezi mladší a starou generaci. Vnučky vnuk, (dcera, syn) může dědovi pomoci s pochopením ovládaní. Děti se mohou za dědou těšit na návštěvu, protož si budou moci zahrát na jeho mobilu atp…

 

Pokud víte, že děda se s novým mobilem již nenaučí, pak stále máte možnost koupit mu nějakou moderní technologii. Mám teď na mysli třeba větší televizi atp….

Od technologických dárků by jsem se přesunul k aktivnějším můžům, kteří ještě dokážou na chvíli někde cestovat a pobýt. Těm by jsem doporučil nějaký zážitkový dárek. Nemám teď na mysli nějakou divočiny ve stylu tandemového seskoku, ani let v balónu, či řízení luxusního auta už nebude tím nejlepším dárkem pro muže, který slaví sedmdesáté narozeniny. Ale takové pivní lázně s dobrou večeří a ubytování, to je dle mého ideální dárek pro aktivní důchodce, který si muž i se svou ženou užijí.

Velký výběr pivních lázní naleznete ZDE.

Mohlo se stát, že už si dárky k narozeninám nekupujete, ale i přes to nechcete na oslavu sedmdesátin přijít jen s dobrou láhví. Pro tuto příležitost doporučuji kouknout na nějaký eshop s ptákovinami. Vtipné dárky sice nejsou mé nejoblíbenější dárky, rád o nich tvrdím, že jsou lapači prachu. Ale starší lidé se rádi zasmějou, přeci jen mají víc starosti se sebou se svým zdravím a smích léčí. Takže v tomto případě by vtipný dárek nemusel být špatnou volbou.

Skvělý výběr vtipných dárků k sedmdesátinám nelaznete ZDE.
 

Jak oslavit sedmdesátiny

Často se stává že starší lidé už nechtějí narozeniny slavit. Mají rádi svůj klid a pohodu. Ale neoslavit takové kulaté narozeniny by byla velká škoda. Zní to možná škaredě, ale mohou to být poslední kulaté narozeniny které oslavíte. Proto by jste měli s velkým předstihem u muže posondovat, jak se chystá narozeniny oslavit. Pokud bude na vážkách, nebo sami víte jak na tom muž je. Tzn. že slavit nebude chtít, pak mu nabídněte pomoc s organizací jeho narozeniny. Nenuťte jej slavit narozeniny u něj doma. Nabídněte mu možnost restaurace, či oslav u svých dětí. Starší muži, ale i ženy (mynželky družky) už nemají tolik energie, ani elánu něco organizovat. Projděte seznam lidí, které by muž rád pozval. Zapojte od organizace i další lidi. Na osalvě hodně foťte. Nesnažte se dělat oslavy pro sebe, ale snažte se pochopit, že jde o oslavy sedmdesátiletého muže. Tzn. nejspíš nebude chtít aby na jeho narozeninách hrály nejnovější hity, pro nejmladší generaci. Nebo se hrály počítačové hry. Připravte mladší na to, že možná bude hrát v televizi Šlagr atp …

Články které by se vám při přípravě oslav sedmdesátin mohly hodit. Oslavy narozenin v tomto článku naleznete další tipy, na to jak zorganizovat oslavy narozeniny. Pozvánka na oslavu narozenin několik možností, jak můžete pozvat lidi na narozeniny. Možná že Vás některé překvapí.

jak oslavit sedmdesátiny
jak oslavit sedmdesátiny

 

Mohlo by vás taky zajímat:
Dárek pro muže k 70.
Darek pro muže k 70. pokračování
Dárky pro muže k 70. narozeninám