Dárky pro muže k 60

Někde jsem četl, že lidé ve středověku se šedesáti let lidé většinou nedožili. Muži narození na počátku minulého století by ji byli v tomto věku v důchodu. Ale doba se mění, prodlužuje se průměrný věk dožití, ale i doba kdy se odchází do důchodu. Takže muž slavící šedesátiny letos (2014) půjde do důchodu ve svých 63 letech a 2 měsících. Tzn. čekají ho ještě tři roky v práci. Jak jsem hledal nějaké pěkné blahopřání k 60. narozeninám pro svého strejdu. Tak mi přišlo, že společnost lidi kteří slaví své 60. narozeniny řadí do kategorie starých lidí. Ale můj strejda je dle mého přesnou ukázkou toho, že muž v 60. ještě není zdaleka stár. Takže si nemyslím, že by dárky pro muže k 60. narozeninám měly muži připomínat že stárne.


Osobně si myslím, že dárkem k 60. narozeninám máte jedinečnou příležitost darovat muži ještě něco technologicky složitějšího. Protože například v 70. letech již může být pro některé muže technologický dárek dárkem nevhodným. Samozřejmě najde se hodně vyjímek, ale jestliže chcete, aby se muž naučil dobře ovládat chytrý telefon, tablet, internet, počítač, tak máte jednu z posledních příležitostí darovat takový dárek. A myslím si že Vám obdarovaný muž určitě poděkuje. Možná to nebude hned, ale v čase za tento dárek a zkušenosti s jeho obsluhou bude určitě rád. Pokud je Váš muž technologický zdatný, tak se nad výše uvedenou úvahou jen usmívate, ale věřte, že ne všichni muži holdují novým technologiím. Hlavně pokud s nima nepracují v práci. Ale i pro ty technicky zdatné naleznete užitečné tipy na dárek pro muže k 60. narozeninám.


Velký výběr zážitkových dárků k šedesátinám nalazenet ZDE.
 

Tipy na dárek pro muže k 60. narozeninám

 

  • Jak už jsem psal výše, zvažte zdali by nebyl přínosný pro muže nějaký technologický dárek. Můžete mu k 60. narozeninám koupit například chytrý telefon, nebo tablet atp… . Pokud je muž v nových technologiích neznalý, tak mu základní programy do mobilu, tabletu, notebooku nainstalujte. Někdy je učení se s novými technologiemi ideální možností, jak sblížit nejmladší generaci se starší. Děti mohou dědu učit jak má zacházet se Skypem, nebo jak se surfuje po internetu. I děti se budou víc těšit za dědou, když budou moci chvíli být na jeho nové technologické hračce. Asi chápete co tím chci říct.

 

  • Pokud je muž, který bude slavit 60. narozeniny technologicky  zdatný, tak zvažte, zdali by jste se mu neodvděčili nějakým vylepšením jeho vybavení. Napadá mě že skvělým dárkem pro muže k 60. narozeninám může být externí hardisk. Nebo nový objektiv pro jeho zrcadlovku atp…

 

  • Aby jsem zde nepsal jen o technologických dárcích k 60. narozeninám. Jeden z mých nejoblíbenějších tipů na dárek jsou zážitky. Nebudu zde vypisovat jednotlivé zážitky, které by se hodily. Protože každý muž je jiný. Koukněte na nabídku od firmy Essence, určitě zde naleznete vhodnou inspiraci. Při výběru si pořádně promyslete, jaký zážitek by budoucí šedesátník nejvíc ocenil. Ne všichni muži mají rádi adrenalin. Některé aktivní zážitky již taky nemusí být pro mužův věk vhodné.

 

  • Jeden z mých netradičních tipů na dárek pro muže je pobytový dárek pro muže do míst, o kterých rád vypráví a na které hodně vzpomíná. Znáte to někdo basní o dovolené v Chorvatsku před 20 lety. Někdo zase o svatební cestě do Krkonoš. Co takhle koupit muži pobyt v Chorvatsku do míst o kterých tak často básní. Před koupi takového dárku k 60. narozeninám se, ale optejte manželky, zdali s mužem pojede. Tento dárek totiž nelze kupovat jen samotnému muži. Toho by pobyt v Chorvatsku, kde by byl sám nijak netěšil a ženy kolem šedesátky již mají určité požadavky na nějaký komfort. Co tím chci říct, jestli za mlada oba spali v kempu pod stanem. Tak jim určitě nekupujte pobyt ve stanech v kempu. Asi chápete co chci říci.

darek pro muze 1

Koukám že jsem o dárcích pro muže k 60 narozeninám psal před půl rokem. Tehdy jsem neměl zkušenosti s oslavou 60. narozenin. Až teď měl 60. narozeniny strejda, takže trošku jinou úvahu nad dárky k 60. narozeninám pro muže si můžete přečíst v oněm článku. Dalším skvělým článkem je dárky pro muže k narozeninám 60. , nebo dárek k 60. narozeninám pro muže.

Doporučuji nový skvělý článek plný aktuálních tipů na Dárek k šedesátinám pro muže. Další zajímavé tipy naleznete v článku Dárky pro muže 65