Driftování: adrenalinový dárek pro muže

Driftování = neustála jizda ve smyku. V dnešní době je driftování regulerním motosportem. Říká se že drifting je nejkrásnější motodisciplína.Aktualně je drifting nejrychleji rostoucí motosport na světě.

Driftování na letišti teď můžete někomu darovat. Koupit jej můžete zde. Tento adrenalinový dárek je vhodný jak pro úplné nováčky v driftingu, tak i zkušené jezdce. Tento zážitek si můžete zkusit na letišti v Mnichově Hradišti. Prvni Vás instruktor vysvětlí a naučí jak se máte správně driftovat a pak si muž sám vyzkouší drift a to v driftovacím speciále Astra OPC EasyDrift o výkonu 300 koní. Auto je z roku 2013, takže si driftu určitě muž pořádně užije. Samotné driftování trvá 30 minut. Do času se nepočítá instruktáž. Více se o tomto dárku pro muže dočtete zde. Na tomto odkazu můžete dárek koupit.

Pokud jste se na stránky na které jsem odkázal koukali a říkate si, že tento dárek pro muže je hodně drahý, tak vězte že není. Zkusím Vám teď vysvětlit přednosti takového dárku. Tento dárek pro muže je dárek, který se řadí do sekce zážitkový adrenalinový dárek. Driftování kromě adrenalinu přináší i praxi jak se chovat ve smyku, což je věc, kterou karou každý řidič ve chvíli kdy dostane smyk ocení. Ale zpět k tomu, proč jsou dobré zážitkové dárky. Já osobně si myslím, že na dobré a silné zážitky v životě nikdo nezapomene. Určitě jste se s tím již setkali. Určitě často vzpomínate na nějaký silný zážitek a rádi o něm povídate svému okolí. A tak samo to bude i s driftováním. Určitě o tomto dárku a zážitku v budoucnu uslyšíte. Toto se Vám málokdy stane s dárkem, který například muž sní. To by musel být hodně nevšední gurmánský zážitek, aby na to muž nezapomně.

Historie a vznik drigtingových závodů

Driftování bylo objeveno v Japonsku a to v okolí měsa Nagana. Bylo to v 60. letech. Okolí Nagána je hornaté a plné serpetin a v těchto serpentinách začali japonci provozovat ilegalní závody, při kterých se jezdívalo kvůli větší rychlosti smykem. Závodilo se hlavně v okolí měst Rokossan, Hakone a Irohazaky. Sledovat takové závody v kopcích nebylo lehké a oblíba tohoto adrenalinového závodu neustále rostla. Japonci proto přesunuli tyto závody do měst a jízda smykem se začala hodnotit i podle udivu publika.

Obliba driftingu rostla i mimo zemi vycházejíciho slunce. Drifting si rychle podmanila srdce australských a amerických tunerů. V Americe jde o velkou show na kterou chodí celé rodiny. Do evropy přišel drifting který známe v dnešní době přišel v první polovině 90 let..

Videa s driftováním

Proč je driftování na letišti idealní dárek pro muže? Už jsem to v textu výše zmiňoval, ale na konci by jsem chtěl mou myšlenku vyzdvihnout. Když jsem si pořizoval v osumnácti řidičák, tak chtěl taťka po mně, ať si vyzkouším jízdu smykem. Zajeli jsme na jedno asfaltové hřiště a já jsem si zkusil jak se chová auto ve smyku. Tehdy jsem lehce driftoval se 120 cítkou. Tu zkušenost jsem v následujících letech ocenil. Protože jsem věděl jak se chovat když dostanu smyk. A proto si myslím, že kromě adrenalinu driftování přináší i zkušenost pro každého řidiče a zkušenost je věc, která je nedocenitelná. Hlavně ve chvíli když na silnici chytneme nechtěný smyk.

Více se o driftování můžete dočíst na stránkách Driftování.