peněžní dárek pro muže

Jak dávat peněžní dárek mužům

Finanční dárek je nejhorším dárkem,který můžete muži darovat. I když to na první pohled nemusí vypadat. Tak hlavně Vy coby darující budete ti, kteří z dárku budete mít nejméně “užitku”. Možná se špatně vyjadřuji, ale mám na mysli, že to že někomu dáte do obálky nějaký finanční obnos. Tak nejspíš obdarovanému uděláte radost, protože si bude moci koupit přesně to co chce a po čem touží, ale bude to mít jeden háček. Nejspíš nebude vědět, že ona věc je od Vás. Proto si myslím, že peníze by se měly dávat jen v krajních případech. Určitě si totiž coby dárce přejete, aby se na váš dárek nezapomnělo. Což se víc podaří u dobře zvoleného dárku.

 

Darujte muži peněžní dárek s grácií

 

Když se přeci jen rozhodnete, že muži darujete finance, pak se snažte aby to byl alspoň trošku originální předávka peněz. Darovat peníze v bíle obálce je jednoduché, ale je to opravdu to nejhorší. Trošku lepší už jsou různé obálky, které jsou k darování peněz přizpůsoby, takové obálky nabízí například Albi a je to formou přání. Přání má nějaký doprovodný text.

 

Mnohem víc se mi líbí darovat peníze nějakou originální formou. Co takhle peněžní částku rozměnit a darovat oslavenci nějakou pokladničku, nebo měšec plný mincí. S padesátikorunami se dá už něco zaplatit. Takový dárek má šmrnc a jde vidět, že jste dárek neřešili minutu před samotným darováním.

 

Další zajímavou formou darování finančního dárku jsem viděl ve formě dortu z toaletního papíru, kde místo svíček byly roličky z papírových peněz. Samozřejmě šlo o srandovní dárek, kde bylo jasné, že dort není na jídlo. Taky zde nevybízím k ničení či znehodnocování peněz. Jak takový dort vypadá se můžete podívat například zde.

V jakých případech darovat peněžní dárek

 

  • pokud víte, že muž šetří na nějakou hodnotnější věc
  • víte li o muži, že má velké výdaje na oslavy a chcete mu na ně přispět
  • nevíte li o muži nic bližšího a víte, že dárkem by jste se nemuseli trefit do mužova vkusu
  • jste nemobilní, nevíte co je trendy. Peněžní dárky mi daruji hlavně mé babičky, které se již nikam nedostanou, ani nemají přehled o tom, co je dnes moderní. Já jsem za takový dárek od babiček rád, protože je to mnohem lepší varianta, než kdyby jsem od nich dostal nové ponožky. U peněžních dárků u babiček si ale dávam obzvlášť pozor, aby jsem jim řekl, co jsem si za jejich peníze pořídil Jsou totiž za toto zdělení obzvlášť šťastné

 

Jak velkou penežní částku muži věnovat?

 

V každé rodině se darují různě hodnotné dárky. Takže těžko gneralizovat jak velkou částku máte muži darovat. Pro někoho je hodně 100,- Kč pro někoho je přiměřeným dárkem dárek v hodnotě 10 000,- Kč. Já jsem například od babiček v posledních letech dostával 1000,- Kč.

 

Pokud jdu někde na oslavu a Vím jakou bude mít oslavenec na mě výdaje, tak se snažím darovat částku minimálně takovou, jaká bude mužova oslava za moji účast na oslavě. Pokud jdu s manželkou, tak tuto částku musím vynásobit dvěma.

 

Daruj peněžní dárek s myšlenkou

Na závěr, by jsem chtěl říct, že darovat finanční dárek se dá i s myšlenkou. Například můžete muži darovat peníze se slovy. To máš na ty nové pneumatiky na auto, aby jsi už měl konečně pořádný vzorek. Nebo například: “doufám, že si za ty peníze pořídiš nějaké pěkný batoh.”