Vánoční dárky pro zaměstnance

Vánoční dárky pro zaměstnance

Není to tak dávno, co jsem si brigádně přivydělával u jedné velké historické skupiny. Tato skupina organizovala různé historické slavnosti, ale taky vánoční firemní večírky a tam jsem si všímal, jaké dárky dávají zaměstnanci zaměstnancům k vánocům. Většinou šlo o nějaký dobrý alkohol, nebo dobré jídlo a největší hodnota vánočního dárku byla samotná oslava s jídlem, zábavou. Ale našly se i firmy, které pojali vánoční dárek pro své zaměstnance víc originálněji a okázaleji.

Jedna firma darovala svým zaměstnancům náramkové hodinky. Byl to moc krásný dárek. Tento dárek se dá pěkně připravit. Tato firma měla na hodinkách logo své firmy, ale přitom šlo o Prim hodinky v krabičce s logem firmy. Jednou jsem tento druh vánoční dárku pro zaměstnance viděl proveden i tak, že na internetu objednali x stejných hodinek a Ty daly svým zaměstnancům. Prý je objednali v eshopu www.hodinky.cz .

Další skvělý a netradiční dárek pro zaměstnance přinesla jedna projektanská firma, která jim všem darovala hromadný let balónem. Byl to sice z pozice vedení risk, že v případě pádu balónu firma skončí, ale myslím, že tento prvek byl jen hůmornou prupovídkou vánoční besídky. Všem bylo jasné, že je čeká nevšední zážitek, který bude zajímavý i tím, že poletí všichni kolegové najednou. Tehdy nekoupili let pro všechny, všichni dostali dvě letenky. Aby mohli vzít osobu sobě blízkou a doporučili termíny, aby letěli zaměstnanci pokud možno najednou. Ale podmínka to nebyla. Letenky tehdy koupili ZDE. Měli je v pěkném dárkovém balení.

Další skvělý dárek, který zaměstnanci od zaměstnavatele dostali byl gurmánský zážitek. To že vánoční besídka probíhá v nějaké restauraci kde většinou dobře vaří je už samozřejmost, ale některé firmy si na večírek pozvou opravdu renomovaného kuchaře, který jim připraví nějakou gurmánskou lahůdku.

Vždy mě udivovalo, jak jsme dělali v úvodu zmíněné vánoční večírky pro firmy, jak jsou firmy před vánoci štědré ke svým zaměstnancům.

Další tipy na vánoční dárky pro zaměstnance naleznete například v článku Vánoční dárky pro muže