Vhodný dárek pro muže k 50 narozeninám

Vhodný dárek pro muže k 50 narozeninám

Pojďme se podívat na ty nejvhodnější dárky k padesátinám pro muže. Zdali bude dárek vhodný, to záleží na Vaší finální volbě, protože jen Vy znáte obdarovaného muže a Vy víte co je nejvhodnější. Já Vám jen poradím jak se věci mají a co se sluší a co ne.


Jak drahý má být dárek k 50. narozeninám

S tím si láme hlavu skoro každý, kdo vybírá dárek. V první řadě je důležité co je k Vám váš oslavenec a jaké máte finanční možnosti. Jestli je to Váš manžel, otec, strejda, tak nejspíš utratíte za dárek víc, než kolega v práci, nebo kamarád. Dárky k padesátinám jsou většinou hodnotnějšího rázu. Minimální hodnota by měla být hodnota, kolik si myslíte že za Vás oslavenec utratí za vaši účast na oslavách padesátin. Tzn. pokud to bude párty na zahradě oslavence, tak dárek nemusí být tak drahý. Jako například ve chvíli kdy oslavenec dělá oslavu v 5* hotelu s noclehem. Je jasné, že pro někoho je dárek v této cenové relaci jasnou volbou a pro někoho to může být finanční problém. Ne všichni vydělávají tolik. Než aby jste měli finanční problém, tak raději volte nějaký levnější variantu. Oslavenec to určitě pochopí a vhodně zvolený dárek může udělat víc radosti, než drahý dárek bez invence. Pokud již muž byl na vašich oslavách padesátin a víte v jaké cenové relaci Vám dárek daroval, tak můžete koupit dárek v podobné cenové relaci. Osobně si myslím, že dárek k padesátinám, pokud nejde o nejbližší osobu by se měl pohybovat v cenovém rozmezi 1000,- – 5000,- Kč.

 

Pokud jde o kolegu z práce, tak může být cena nižší a na to, aby stál dárek za to se můžete v kolektivu složit. Dle mého je to lepší varianta, než darovat plno malých dárků. Na dárek se můžete složit i v rodině a koupit oslavenci hodnotný dárek. V těchto případech je třeba při výběru dárků myslete s předstihem a oslovit pozvané hosty s návrhem a dárek s předstihem. Ať se nestane, že počítáte s tím, že se na dárek složíte a přitom již polovina lidí má svůj dárek. Pokud se na dárek skládáte, tak je dobré koupit ještě nějakou drobnoust s kterou popřejete. Například vtipný dárek, nebo nějakou oblíbenou láhev, kterou má oslavenec rád.

 

Určitě by jste to s cenou dárku neměli přehánět, ať obdarovaného muže nepřivedete do rozpaků a taky ať si jej tímto dárkem nechtěne nezavážete. Protože muž bude tušit, že Vám bude muset dárek v budoucnu při vašich padesátinách oplatit.

Jaký druh dárků se nejvíce k padesátinám dává?

Už jsem to tu naťukl dárky k padesátinám jsou většinou hodnotnější než je tomu v jiných případech. Nemělo by jít o nějaké věci běžného užívání, jako je nová košile atd… spíš by mělo jít o něco co nějakou dobu vydrží a je neobvyklé. Namátkou nějaké kvalitní módní doplňky, hodinky, nevšední zážitek, něco po čem muž léta touží a nechce za to utrácet atd…

 

Tipy na obchody kde tyto dárky seženete:

 

Zážitkové dárky pro muže k 50. doporučuji koupit ZDE.
 

Velký výběr hodinek naleznete ZDE.
 

Kvalitní módní doplňky maj ZDE.
 

Nebudu se zde zabývat konkrétními tipy, ty naleznete například v článcích Dárky pro muže k narozeninám 50, Dárek k 50. pro muže , nebo například na portálu www.50let.cz který se věnuje pouze tipům na dárky k padesátinám.

 

Vhodnost dárků k padesátinám

Zdali je dárek vhodný nerozhoduje jen povaha a koníčky oslavence, ale i příležitost při kterých muž dárek od Vás dostane. Že to bude u příležitosti oslav padesátin je v tomto případě jasné. Ale jinak se na vtipný erotický dárek budou dívat kamarádi oslavence a jinak 90 letá babička na rodinné oslavě. Zkrátka ne vždy je nějaký dárek vhodný.

Vhodnost dárků k padesátinám
Vhodnost dárků k padesátinám

Ještě se vrátím k vtipným dárkům, protože ty se k padesátinám dávají s oblibou. Dle mého je to skvělá volba coby doplněk k nějakému hlavnímu dárku. Vtipný dárek pobaví nejen oslavence, ale i lidi co jsou na oslavě. Často se s vtipnými dárky udělají pěkné vzpomínkové fotky. Jen ne vždy jsou vhodné, viz předchozí případ. Nebo v případě, kdy víte že muž který slaví padesátiny hodně řeší to že stárne. To se totiž u některých lidí stává. Padesátku moc řeší. Potom nejsou vhodné dárky ani ty, co by připomínaly tento neduh. Zkrátka trekingové hole se slovy, teď je budeš potřebovat v této chvíli nejsou vhodným dárkem. Něco jiného bude u muže u kterého víte, že se o hole zajímá.

 

Tipy na vtipné dárky k padesátinám naleznete v článku Vtipné dárky pro muže k padesátinám

Jak na nejlepší výběr dárku k padesátinám

Aby jste koupili a darovali ten nejlepší dárek k padesátinám, pak Vám doporučuji už rok bedlivě poslouchat muže oslavence. On sám bude svému okolí vysílat signály, co by si k padesátinám přál. Možná Vás teď napadne, zeptám se ho a uvidím co si bude přát. Lépe mu koupit něco o co si řekne, než nějakou zbytečnost. Já by jsem toto ale nedělal. Tím Váš dárek ztratí na překvapení, což je velká deviza všech dárků. Ten moment překvapení, jak u obdarovaného, tak i Vy čekáte, zdali jste se dárkem strefili a toto u dotazovaného dárku padá. Nemluvě o tom, že dobře zvoleným dárkem dávate muži najevo, že jej dobře znáte a víte co se mu hodí, nebo čím jej potěšíte. Tím že se zeptáte muži dávate najevo, že toho o něm zase tolik nevíte. Pokud se přece jen chcete zeptat, tak se neptejte muže, ale manželky, nebo dětí.

Probrat Váš dárek s manželkou není od věci i z toho důvodu, že manželka často ví, co muž dostane od dalších a tím pádem Vás může varovat, že skvělé hodinky již dostane od bráchy a je zbytečné mu kupovat další, nebo že hodinky si koupil v zimě, jen je nenosí atp… .

Podobnou a ještě větší úvahu na toto téma naleznete v článku Vhodný dárek k padesátinám na portálu 50let.cz .